5 ian. 2012

Lush...raiul simturilor...

Bonjourel :)

Dupa cum bine stiti din ultima postare , am primit un sapunel marca Lush in pachetul GlamPack din luna ianuarie.
Mvaiii, dar cand l-am folosit....a fost dragoste la primul miros, sau cum se zice? :)))) De curiozitate am intrat pe site-ul celor de la Lush, de unde am aflat ca au reducere 50 % la produsele de Craciun...si m-am hotarat sa-mi fac timp sa ajung in magazinul din Afi Cotroceni.
Azi am ajuns in magazin,pe ultima suta de metri, intrucat maine e ultima zi de reducere si am cumparat urmatoarele produse:

                                          -pungutele parfumate :)))

                                          -¨mirositoarele¨lu´mama :> :))

                                         -sare de baie Rocketteer Ball-11.90 ron

                                          -spumant Candy Mountain-11.90 ron

                                         -sapun Snowcake soap-15.00 ron


Cam acestea sunt produsele achizitionate , toate miros absolut superb ,acum depinde cum se comporta si in contact cu apa :))
Spumantul solid Candy Mountain miroase puternic a vanilie si inca a ceva ,dar inca nu am deslusit..sunt curioasa cata spuma va face :P
Sapunul Snowcake soap miroase a martipan si trandafir, dar si a migdale.Ei spun ca si catifeleaza, ramane de vazut!
De exemplu, sapunelul Summer Budding doar miroase, spuma nu prea face, despre catifelare nu se pune problema :))
Sincera sa fiu, ma incanta foarte tare sarea de baie Rocketeer Ball,cititi aici descriere:
¨aruncati aceasta sare de baie in apa si priviti-o cum se invarte in apa.In plus, va asigura un miros incredibil in toata baia de bomboane dulci si delicatese de Craciun¨...pai si sa nu-l cumperi,nenica?????gata, maine seara ma duc sa ma ¨invart ¨in cada dupa miros :))))


Cam atatica pentru azi, ma bucur ca am reusit sa fac postarea, mai devreme imi facea figuri Bloggerul si nu imi incarca pozele, dar cred ca si dragul de el nu a rezistat miresmelor imbietoare si a cedat pana la urma :))

Pupici,

P.S: Raluca,Aurelia, Ilda, azi v-am trimis pachetele!Scuzati intarzierea!

2 ian. 2012

Dezamagire GlamPack Ianuarie!

Buna,

Incep prin a va ura ¨La multi ani¨, sa fiti sanatoase,iubite si sa realizati in acest an tot ce v-ati dorit!
Am cam lipsit in ultimele zile, intrucat am fost plecata la niste prieteni si de abia azi am reusit sa ma ¨trezesc¨din oboseala... :)))) Sper ca si voi ati petrecut frumos Revelionul.

Sa revenim la subiect, da, sunt cam dezamagita de continutul GlamPack in posesia caruia am intrat mai devreme . Vroiam si luna trecuta sa-l iau, dar am asteptat sa vad parerile fetelor si apoi sa ma hotarasc. In cele din urma, am evitat sa fac o risipa de bani. Multumesc fetelor, am fost inspirata in urma review-urilor voastre!
Pachetul lunii ianuarie a costat 29 ron si contine:




               -sapun Lush Summer Pudding 140g       
    
             -  unt corp Lia Printesa Levantica-4g
                                                                                                                                                        
            -lipbalm EcoVio 15ml

                                         
   -crema maini Argital 10 ml(pe spatele careia scrie¨Free Sample¨)


                      -Peeling dus Weleda 20ml


                    -multe flyere-


Cam asta-i tot ce am gasit in pachet, desi pe blogul celor de la GlamPack, din cate am inteles eu, trebuiau sa fie 6 mostre(am primit raspuns de la cei de la GlamPack in urma sesizarii mele,acestia spun ca de fapt sunt 5 miniproduse, 2 dintre care sunt considerate fullsize ,si anume: lipbalm EcoVio si sapunul Lush+ mostra cadou  ulei Weleda la plic)
Singurul produs mostra pentru care ma bucur este sapunul Lush, care in mod normal pentru 100g sapun in magazin as fi platit vreo 25 de lei....
Eu, una, nu sunt incantata de mostre, ma asteptam la cu totul altceva si ma gandesc, oare chiar exista si acele produse fullsize despre care cei de la GlamPack spun ca le contin anumite pachete,sunt curioasa, va primi cineva luna aceasta , de ex.parfumul solid de la Revertola 7 ml, sau untul de corp Lia Burtica fericita la 50 ml? Ma indoiesc, luna trecuta am citit cam toate postarile fetelor care au achizitionat GlamPack pe Decembrie si niciuna nu primise un produs fullsize.
Dezamagire, nu cred ca voi mai achizitiona GlamPack, decat daca se va adopta si la noi conceptul de GlamPack ca in strainatate.


  Pupici, pe curand!                                                                                                                                                                                                               

29 dec. 2011

My Secret Santa...cu intarzierea de rigoare! :))

Buna,

Desi, Craciun a trecut , eu am ramas in spiritul specific sarbatorilor de iarna..simt ca timpul trece prea repede si parca nu mai avem timp...de nimic..
Dupa cum stiti majoritatea, pe grupul de pe Facebook s-a desfasurat ¨Marea Cadoriseala¨la care am participat si eu, bineinteles :))

Surpriza a fost IMENSA, my Secret Santa fiind Camelia , pe care o urmaresc in ¨tacere¨, de foarte mult timp.
Este o persoana foarte speciala, cum rar mai intalnesti in zilele astea...este foarte dedicata blogului, in sensul ca si-a pastrat naturaletea, nu a luat-o ¨razna¨ca alte bloggerite cunoscute ( da, stiu, posibil sa mai primesc si alte comentarii rautacioase, dar nu-i problema, va doare adevarul!! ).
Ei bine, hai sa va arat ce am primit de la Camelia :

Ambalajul, ah ambalajul.....chiar imi doream sa realizez si eu asa ceva, dar de unde atata indemanare???!!:((




Evident , Niky era mult mai curioasa decat mine,probabil credea ca e ceva pentru ea , ca intotdeauna! :))))                                                                              
              Multumesc mult, Camelia, m-ai nimerit perfect! Multi pupici!


Pe curand,                                   

28 dec. 2011

Castigatoare Giveaway!

Buna seara,

Ce faceti, cum a fost de Craciun? Ati primit cadourile mult asteptate? Sper ca da :)
Multumesc mult pentru urari si pentru inscrierile la giveaway...Sunt ceva inscrieri si sper ca ma veti urmari in continuare, mi-am propus sa am cateva postari saptamanale, nu lunare , ca si pana acum :)))

Prin urmare , cele trei castigatoare sunt:

Premiul 1: Raluca Andreescu



       -gel de dus Avon Garden of Eden
       -ruj Nyx,nuanta Vitamin
       -gloss Flormar True Color,nuanta 16
       -rimel Flormar Pretty Intensifyng,nuanta black
       -fard mono Flormar metalic,un gri superb
       -top coat Flormar pentru matifiere
       -glitter eyeliner Flormar,nuanta 307

Premiul 2: Aurelia Eftene


     -oja Flormar Supershine Miracle,nuanta U32
     -crema maini Essence,vanilie si mar
     -ruj Nyx,nuanta Flower
     -rimel Giordani White Gold
     -gloss Flormar Supershine,un roz delicios,nuanta 105


Premiul 3: Ilie Ioana-Felicia


                                                                                                                                           
     -ruj Oriflame Visions,nuanta Leo
     -gel dus Yves Rocher,lamaie verde din Mexic
     -oja Flormar ,nuanta 429
     -rimel Oriflame Lash Explosion,nuanta black
     -gloss buze Avon Glazewear Metallic

    Felicitari!!!! Cam acestea sunt premiile ,sper sa fie pe placul vostru !  Astept sa ma contactati in 48 de ore.(Kisstyana@gmail.com)
   

    Multumesc mult inca o data Flormar pentru ajutor! 


    Cu drag,             

20 dec. 2011

Kisstyana's 5 days of Christmas giveaway!

Buna,


In sfarsit am gasit putin timp liber pentru a posta giveaway-ul, pe care il tot aman inca de la Sf.Nicolae :)
Pur si simplu nu mai gasesc timp, nu ma pot organiza, plec dimineata, vin noaptea si tot asa...
Stiu ca in ultimul timp pe toate blogurile se fac giveaway-uri, care mai de care mai atragatoare si consistente, si uite ca,  imi face o deosebita placere sa va prezint si eu varianta mea...Doar e vremea cadourilor, nu?
Ma bucur ca revin pe blog cu un giveaway si deasemenea ca o sa-mi sarbatoresc ziua de nume facand fericite 3 persoane :)
Mos Craciun vine anul acesta si cu ajutorul celor de la Flormar Romania , carora le multumesc mult pentru ajutor!


Sa vedem regulile , care sunt foarte simple:


1. Like paginii oficiale Flormar Romania (daca nu aveti FB,dati mail catre 5 persoane prin care sa le anuntati de acest giveaway si nu uitati sa ma puneti si pe mine in CC ( Kisstyana@gmail.com)
2. Sa va abonati blogului meu prin aplicatia GFC (aplicatia o gasiti in dreapta paginii,dar trebuie sa aveti cont Google sau Gmail;
3.Lasati un comentariu la aceasta postare cu numele cu care ati dat like pe Facebook, respectiv cu care v-ati abonat prin GFC si bineinteles sa-mi spuneti ce va doriti cel mai mult anul acesta de Craciun, fie ca este vorba de un cadou, de revederea unei persoane, orice va trece prin cap :)


Premiile sunt secrete, doar sunt cadouri din partea lui Mos Craciun, nu? Daca am dezvalui in ce consta, unde mai e farmecul ?:)))
Va las totusi doua indicii: sponsorul si faptul ca sunt atat produse de make-up , cat si de ingrijire :)


Va tin pumnii!
Multi pupici!


                   


P. S : Bradul l-ati impodobit? Eu nu...poate reusesc intr-una din nopti :)))                            

24 nov. 2011

Sa rasfoim putin cataloagele hypermarketurilor!..

Buna,

Intrucat am putin timp la dispozitie , m-am gandit sa va spun si voua despre reducerile pe care le gasim in hypermarketuri, respectiv in Carrefour si Real.
Cataloagele acestor doua magazine au debutat azi, deci let's do shopping!! :))


                            

Carrefour:
- 20 % reducere la toata gama de machiaj Bourjois in perioada 24.11-24.12.2011;
-cumpara orice fond de ten Astor si poti achizitiona orice mascara Astor cu 70% reducere ( de exemplu fondul de ten Perfect Stay impreuna cu Mascara Big& Beautiful Boom vor costa 39.60 ron)....
Am testat si eu fondul de ten si nu stiu daca doar mi s-a aparut, dar se aseamana cu ColorStay Revlon...
- set cadou dama L' oreal ce contine mascara volume Million si crema de fata Triple Active Jour 50 ml= 40.49 ron;
-set cadou dama Olay Total Effects ce contine crema de zi 50 ml si lapte demachiant 200 ml= 42.64 ron;
-set cadou dama Pantene ce contine sampon 400 ml+masca de par 200 ml=23.36 ron;
-set cadou Elmiplant ce contine crema antirid pentru ten normal/mixt si crema de ochi 15 ml= 15.22 ron
-set cadou Palmolive Bergamot&Verbena ce contine gel de dus 250 ml, sapun lichid 250 ml si sapun solid 150 ml= 18.24 ron


Real :
-20 % reducere la toata gama de produse Garnier Fructis, preturi incepand cu 8.36 ron;
-o promotie foarte atractiva la cremele de fata Gerovital ,si anume cea hidratanta 50 ml si cea antiimperfectiuni 50 ml- cumperi una si premesti 50 % reducere pentru al doilea produs identic,in concluzie doua creme din sortimentele mai sus mentionale vor costa 23.19 ron (ambele,repet )  :))
-unt de corp Fennel la 9.26 ron + cadou floare de masaj;
-Deo roll-on Mitchum , 2 buc la 11.16 ron (diverse sortimente ).....ahh,de cand astept promotia asta :>
-Bioten: crema nutritiva de zi  50ml + servetele demachiante 20 buc= 8.56 ron;
-pachet Olay ce contine crema de fata zi 50 ml+ crema de fata noapte 50 ml = 24.70 ron;


Reduceri si oferte sunt destul de multe, am mentionat mai sus cam ce ma atrage pe mine :)
Puteti consulta site-urile celor doua magazine,acolo sunt postate cataloagele...


Va atrage ceva?Mie imi fac toate cu ochiul....dar dupa doua comenzi la Yves Rocher si inca una la Iherb, nu stiu exact ce voi mai cumpara :)

O zi frumoasa!:)

22 nov. 2011

Cu ce m-am cremuit in ultima perioada!

Buna,

Crema despre care va voi vorbi astazi este cea de la Olay Total Effetcs Anti-Ageing cu filtru UV SPF 15.

                                       

In primul rand,cel mai bun lucru pe care il gasesc la aceasta crema este ca nu astupa porii,se absoarbe mai mult decat rapid in piele.
M-am inteles foarte bine inca din prima zi de utilizare :
-are pompita, deci se dozeaza perfect;
-precum ziceam, nu astupa porii,are o consistenta soft;
-ofera pielii un aspect sanatos;
-hidrateaza si catifeleaza tenul;
-protejeaza impotriva razelor UV;
-nu are parfum,fiind indicata si pentru tenurile sensibile;
-tenul nu mi s-a ingrasat de la aceasta crema,desi am utilizat-o si in miezul verii :)
-de estomparea petelor si a liniilor fine, nu pot vorbi, intrucat nu e cazul la mine; ( Doamne ajuta! :))

Puncte negative nu prea i-am gasit decat vreo doua si anume:
-pretul ceva mai ridicat 50-60 ron(depinde de locul de unde este achizitionata);
-se termina destul de repede si incep iar cautarile :));


Nu este o crema ¨wow, intrucat am si alte asteptari de la o crema pentru uz zilnic, dar cert e ca am terminat-o :)))
De cateva zile folosesc o crema antiacneica pentru tenul gras de la Herbosophy (si evident,gelul de curatare),vom vedea cum merge si cu aceasta.


O seara frumoasa!

20 nov. 2011

Cel mai bun dizolvant de unghii: Cien!

 Buna,



Ce repede trece weekendul, nu-i asa ? De fapt, timpul in general, nu doar weekendul :)
In curand vine Mos Craciun .....cadouri, zile libere!!!!:))
Ador magazinele Lidl, de prima data cand am intrat intr-unul in Spania.Produse foarte bune, la preturi foarte scazute.
De dulciuri nu mai vorbim, produsele marca proprie sunt cu adevarat deosebite , dar si cele pe partea de cosmetice sunt mai mult decat ok.
De ceva timp, vroiam un recipient pentru dizolvant care sa aiba dozator, pentru ca de obicei turnam prea mult pe discheta demachianta si uneori si pe jos :)))
Cand am fost ultima data in vizita in Lidl, am gasit exact ce-mi trebuia, nu doar recipentul, ci si continutul..
                                        




A costat 6,50 ron, continut 200 ml.
-curata nemaipomenit,fiind ideal si pentru unghiile false;
-pare ciudat, dar am impresia ca miroase a fistic :)) ;
-se dozeaza exact cat ai nevoie,nu curge;      


Nota 10 +!!


Pe curand!                                             

17 nov. 2011

Uleiul de migdale dulci....

Buna,

Demultisor intentionam sa scriu o postare despre acest ulei, intrucat s-au tot iscat controverse pe tema lui....
Da,este vorba de un produs foarte ieftin in comparatie cu  preturile practicate de magazinele bio online, dar daca e sa vorbim desprea calitatea si beneficiile lui, acestea nu difera.
Eu l-am achizitionat din magazinul Auchan Titan, iar pretul sau este undeva la 7 ron pentru 100 de ml.


                 
   Acest produs este foarte popular ,fiind recomandat pentru toate tipurile de piele.Contine vitamine, minerale si acizi grasi. Desi nu se absoarbe imediat in piele, nu lasa pielea .grasa(tenul meu este gras)
  Eu il folosesc atat pentru ten, unghii cat si pentru par in combinatie cu uleiul de argan.
  Uleiul hidrateaza si chiar ajuta la regenerarea pielii; atenueaza cearcanele,ridurile si liniile fine.
  Pe fata il folosesc in special dupa ce aplic Brevoxyl-ul ,intrucat acesta din urma usuca destul de tare zona pe care este aplicat.
 Mai nou il folosesc si pe calcaie ,intrucat pielea este tare uscata.Fie si dupa cateva zile de utilizare, beneficiile se vad..
Daca tot sunt atat de multumita de acest ulei,ma bate gandul sa caut si migdale crude pentru a face un fel de tratament recomandat de catre o cunostinta, adica le voi consuma ca un supliment.
Migdalele sunt considerate atat fructe cat si medicamente, intrucat ajuta in cazul migrenelor, constipatiei, calculilor renali,reumatismului si mai ales contribuie la diminuarea colesterolului din sange.
Am avut ocazia de testa cativa ml de ulei de migdale dulci cumparat de pe un site si astfel am putut vedea care-i diferenta intre produsul cumparat din Auchan la 7 ron si cel de pe site la 6 ron.
Da,exista o mare diferenta: diferenta de gramaj,intrucat cu 7 ron poti cumpara sticluta de 100 ml ,iar cu 6 ron cea de 10 ml :))))
Multumita domne´....tare multumita!!!

Pupici...
  

                        

16 nov. 2011

Uite cum dorinta devine realitate!!!

Buna seara,

In sfarsit am ¨prins¨dorinta de a posta pe blog :) In  ultimul timp, era doar in trecere, intrucat lenea si/sau lipsa de timp si-au cam spus cuvantul.
Ei bine,eu nu-s norocoasa, nu cred ca am mai catigat vreodata ceva...dar, niciodata nu spune ¨NU¨ :)
In urma cu ceva timp, Alexandra Rotaru a organizat un giveway tare atragator, la care intentionam sa particip, dar daca nu-mi aducea aminte Alexandra,sigur nu o faceam( multumesc inca o data).
Uh, produse Kiko imi doream de ceva timp, dar de unde Kiko in Romania??Deci,pune-ti pofta´n cui,mai draga!!:)))
Uite ca Alexandra si Random mi-au cam citit gandurile si in prezent sunt fericita posesoare a doua oje,un ruj si un fard Kiko.

                                                   
                                            
  Oja albastra e clar, mai mult decat clar, in topul preferintelor!!!
                 



      Iar despre ruj nu mai vorbesc, un nude trandafiriu perfect. Nu stiu daca exista asa ceva,dar pentru mine e posibil orice :)))

     Fardul este auriu,niste irizatii...seamana mult cu un pigment de la Nyx, am dreptate, Andreea?:)) Cel cu care m-ai machiat atunci la nunta... :-p

                   

       

      Este cam prafos, dar peste un primer merge de minune...:)


   Pe langa aceste produse, am mai primit si renumitele produse Ivatherm, si anume: lotiunea micelara si crema de corp.
   Lotiunea micelara am mai folosit-o si in trecut si am fost tare multumita. Nu mai am nimic de adaugat despre acest produs ,s-a spus tot , peste tot :))))
  Crema de corp o voi folosi in cateva luni, intrucat momentan am altele la rand .                                                                                      
             Cam atat am avut de spus pentru azi,va pup!!!Multumesc Alexandra pentru ocazie!!