4 dec. 2012

MyHYDRABOX Nivea



Mi-am impartasit secretele (da, au fost mai multe incercari ) si am castigat MyHYDRABOX de la Nivea :)














Dupa cum se vede am primit 7 mostre cu crema de fata de noapte,7 crema de fata de zi si 7 cu laptele demachiant revigorant, cele 3 produse facand parte din gama Aqua Effect, plus servetele demachiante revigorante .
Asadar, sa purcedem la testare ! :)

27 nov. 2012

Putem achizitiona So Elixir Purple cu 50 %



Later edit : Din pacate oferta nu mai este valabila.



Rasfoind site-ul Yves Rocher am descoperit ca putem achizitiona noul parfum So Elixir Purple cu 50 % reducere, daca accesam urmatorul link
Adaugati parfumul in cos si veti vedea pretul final, adica 64.50 ron .
Si cum valoarea produsului depaseste 39 ron, se primeste si Apa de parfum Comme une Evidence .
Afacere, nu gluma, bani sa fie ! :))

Sa recapitulam :
-comandam So Elixir Purple 50 ml -64.50 ron, primim automat apa de parfum Comme une Evidence 50 ml, transport gratuit pentru comenzile de peste 79 ron , iar daca depasiti 99 ron , inca 2 produse pentru unghii .
-daca introduceti cuvantul ¨newsletter¨in campul pentru codul privilegiat care se regaseste pe pagina comenzii , veti mai primi un produs surpriza cadou ( la comenzile trecute am primit fie un gel de dus, fie o crema pentru fata ).


19 nov. 2012

Castigatoare giveaway!



Ma asteptam sa se inscrie mai multe persoane, dar nu a fost asa :)
Am avut 7 inscrieri, iar castigatoarea este raluk94 . Felicitari !
Astept sa ma contactezi in urmatoarele 2 zile pentru a-mi da datele sa-ti expediez pastilutele.

O seara buna ,

13 nov. 2012

Review: Crema fata Stop Imperfectiuni Yves Rocher

Aceasta crema face parte din gama lansata recent de catre Yves Rocher - Pure System , creata special pentru tenurile cu probleme : cosuri, puncte negre, sebum ...
Contine acid salicilic -netezeste tenul si inlatura punctele negre si extract de pulpa de aloe vera bio -avand proprietati reparatoare .
Atentie , al treilea ingredient este alcoolul !


Eu o folosesc doar seara momentan si imi place pentru ca intra foarte repede in piele si cam atat :)
Nu am vazut imbunatatiri ale tenului , mai ales ca de cand am facut pauza de la anticonceptionale , barbia e plina de cosuri...Si nu am ce sa le fac, in afara de reinceperea pastilelor...Vorba Andreei , trebuie sa gasesc un doctor care sa ma ajute in tratarea cauzei , si nu doar a efectelor !
Merg pe ideea ca nici nu ma ajuta in mod vizibil, dar nici rau nu-mi face :)
Oricum intentionez sa o folosesc si ziua si seara, poate asa isi face efectul : sa mai stearga cu ¨buretele¨din punctele negre, sa absoarba sebumul, sa se ¨lupte¨cu cosurile ..si sa zica ¨adio¨imperfectiunilor :)
Crema are 40 ml si costa in jur de 25 ron , depinde de catalog/oferta.

Daca ati cumparat-o si voi, ce parere aveti ?


6 nov. 2012

Un giveaway mai aparte: Capsule pe baza de otet din cidru de mere 21st Century



Pentru ca imi doresc mult sa vad cum reactioneaza si un alt metabolism la aceste pastilute, m-am gandit sa organizez un giveaway in care sa ofer un flacon cu 250 de pastile din otet din cidru de mere de la firma 21st Century.
Produsul este cumparat de pe site-ul Iherb .
Se spune ca :
-otetul de mere este un supliment nutritiv cunoscut in toata lumea , in special pentru efectele benefice asupra greutatii corporale .
-reduce apetitul alimentar si accelereaza arderea metabolica a grasimilor din organism .
-are efect benefic asupra glicemiei si colesterolului din sange .

Desi pare reteta minune pentru o slabire rapida, dieta cu otet de mere nu a fost dovedita stiintific .
Mare atentie , aceste pastile nu sunt recomandate persoanelor cu probleme gastrice ! Folosirea acestor pastile se va face pe propria raspundere .
Vreau ca aceste pastile sa ajunga la o persoana care sa aiba nevoie de ele, adica sa existe acel surplus de greutate , nu doar imaginar.
Spun asta pentru ca, de-a lungul anilor am intalnit persoane care nu erau slabe, ci foarte slabe...si se considerau grase !!
Fetelor, aici deja e o problema , nu va mai imaginatii situatii care de fapt nu exista !!!
Cu alte cuvinte , doresc sa impartasesc detalii, informatii, rezultate cu o ¨colega de suferinta¨:))Sa urmam impreuna aceasta dieta si la sfarsit ( un sfarsit stabilit de comun acord )sa marturisim in ce fel ne-au ajutat aceste pastile sau nu ..
Este vorba de acest produs :




Dupa cum se vede, flaconul este sigilat si expira in 2015 .

Regulile sunt :

1. Sa ma urmariti prin Google Friend Connect ( GFC);
2. Sa-mi raspundeti la intrebarea: Ce v-a motivat sa faceti o schimbare in stilul vostru de viata?
3. Sa-mi lasati un comentariu care sa contina : numele cu care ma urmariti prin GFC, raspunsul la intrebare si cam atat :)
4. Aveti dreptul la un singur entry, totodata nu accept inscrieri de la barbati;


Castigatoarea o voi alege cu ajutorul random.org.
Deadline 17.11.2012, ora 23.59.




5 nov. 2012

Colaborare: Ce poti cumpara cu 20 ron ?



Recunosc, ador produsele ieftine si bune, si sunt tare incantata cand reusesc sa cumpar multe lucruri cu bani putini :)

Si cu apoximativ 20 ron am cumparat urmatoarele produse :






Masca de par Gogo Kallos pentru par uscat, despicat si deteriorat -3,5 ron (reprezentanta Kallos)
Sapun lichid Scooby-Doo! cu aroma de guma de mestecat, yumiiiiii -mirosul e identic cu cel de pe vremuri, al gumelor Turbo :)-4.5 ron (magazinul Dm )
Spray par pentru protectie termica Kallos -7.5 ron (reprezentanta Kallos)
O oja Umbrella, intr-o nuanta de bleu perfect - 3.5 ron ( magazin metrou)
O oja M.Q.N -voiam o oja portocalie mai turbata, dar daca asta mi-a cazut in mana ...-1 ron (magazin metrou)

Totalul este 19.70 ron , o suma micuta avand in vedere ca am reusit sa achizitionez 5 produse :)

Voi ce parere aveti ?Nu-i asa ca va atrage sapunul lichid cu aroma de guma de mestecat ? :)))

Ia uitati ce achizitii au facut si celelalte fete care au participat la aceasta colaborare :

1. Alina lui Brumarel  -   alinaluibrumarel.blogspot.ro

2. Dee - bydee-make-up.blogspot.ro

3. Suzana - www.trabook.blogspot.ro

4. Cristiana Mitran - http://kisstyana.blogspot.ro/

5. Ana-Maria - http://ana-s-beautyblog.blogspot.de/

6. Almi - http://www.my-fashion-hobby.com/

7. Little Beauty Bag - http://littlebeautybagcta.blogspot.ro/

8. Anais http://cosmeticelatest.blogspot.ro/

9. Adelina Radu http://adelinaradu.blogspot.com/

10. Maya  http://www.mayasecret.com

11. Mirela http://makeupmirela.blogspot.ro/

12. Theo http://sweetheart-woman.blogspot.ro/

13. Adelina http://midsummer-blog.blogspot.com

14.Andreea's Land http://bazardeimpresii.blogspot.cz/

15. Simona http://makeupforsimi.blogspot.ro/


O seara relaxanta, asa , ca de luni ...! :>

31 oct. 2012

Raceala, gripa sau sinuzita?

Mai grav e daca debuteaza una, si continua celelalte...ca in cazul meu ...
Ma confrunt cu sinuzita de ceva ani, deci am la experienta cu medicamentele, leacurile babesti si toate cele de zici ca nu e adevarat..:))
Totul incepe cu o simpla raceala si recunoastem imediat simptomele:

-infundarea si curgerea nasului ;
-stranuturi dese;
-dureri de cap si febra;
-dureri de gat si inrosirea acestuia;
Acestea apar imediat de la instalarea virusului in organism si dureaza intre 4-14 zile, in functie de cum ne tratam si bineinteles de cum reactioneaza organismul nostru .
Raceala este cauzata de virusurile neidentificate, care ataca sistemul imunitar .
In aceasta prima faza, a racelii, nu se recomanda a se utiliza antibiotice, ci ceva mai ¨simplu ¨
  • repaus la pat;
  • cat mai multe lichide consumate : supe, ceaiuri ;
  • administrarea de aspirina si paracetamol pentru durerile de gat si febra;
  • vitamina C- pentru echilibrarea sistemului imunitar;
Recomand  folosirea aspirinei naturale, intrucat aceasta nu ataca mucoasa gastrica si intestinala, adica nu ne mai trezim si cu alte complicatii, pe langa cele mai sus mentionate, gen dureri de stomac, stari de voma, etc..
Acest produs il puteti cumpara din cadrul magazinului online Dacic Cool , la pretul de la 14 ron pentru 60 de tablete.



Referitor la vitamina C, aceasta creste rezistenta organismului la infectii, se recomanda in perioadele de suprasolicitare fizica si intelectuala, adjuvant in bolile respiratorii cronice - astm broni, dupa traumatisme pentru accelerarea procesului de cicatrizare.



Cei de la Dacic Cool au niste tablete care inglobeaza un complex de ¨sanatate¨si anume HOF.IMUN  -pret 9.90 ron pentru 30 capsule, produs, ce contine atat vitamina C, cat si echinaceea si zinc.
Radacina si florile de echinaceea stimuleaza organismul sa produca mai multe globule albe, dar totodata este recomandata persoanelor cu leziunii ale pielii .
Se pare ca aceasta planta este capabila sa vindece orice boala, de la o simpla raceala, la cancer ...dar momentan nu s-a demonstrat nimic 100 %...

Referitor la pasul 2 - Gripa- aici deja trebuie sa apelam la medic si la antibiotice, deci nu ma bag :)

Si ..nu in cele din urma...sinuzita ¨mea¨ si a multor altor persoane este cronica .
Simptomele sinuzitei sunt :
-blocaje nazale ;
-durere faciala ;
-febra, durere de cap;
-durere de dinti;
-stranuturi dese ;

Pe langa paracetamol sinus, spalaturile nazale, secretul consta in ceaiul minune : salvie, musetel, ienupar, cimbru, muguri de pin, coada soricelului si bineinteles mierea naturala :) O lingura din acest amestec se infuzeaza in 250 ml si se beau 3 cani pe zi.
Pe site-ul Dacic Cool , in sectiunea Remedii Naturale, gasiti si ceaiuri, la preturi foarte bune.

Si pentru a preveni virozele, infectiile in general, si totodata pentru a avea acea stare zen pe care ne-o dorim toti-de liniste si relaxare, am putea sa luam si ulei de peste (40 capsule moi -14.88 ron ) si spirulina (40 pastilute -10.94 ron)



Suplimentele cu ulei de peste ofera acei acizi grasi esentiali intr-o alimentatie sanatoasa. Si cum cei mai multi dintre noi, nu avem tocmai o alimentatie sanatoasa, incercam sa jonglam putin cu ce se poate :)
Cei mai importanti acizi sunt omega 3 si omega 6, pe care uleiul de peste ii contin, fiind deosebit de importanti pentru buna dezvoltare a organismului, cresterea capacitatii sistemului nervos, regenerare celulara, etc..
Eu iau aceste capsule dupa masa, de 2-3 ori pe zi..
Uleiul de peste face casa buna si cu spirulina ( sa stiti ca si spirulina este bogata in acizi grasi de tip Omega), fiind folosita din cele mai vechi timpuri ca medicament natural .
Aceasta alga poate fi folosita pentru :

-cel mai eficient protector al ficatului, caruia ii furnizeaza vitamine si proteine;
-trateaza anemiile;
-reduce tensiunea arteriala;
-previne afectiunile ochilor;
-pansament pentru stomac;

Pe scurt,cam atat am avut de spus, nu-i asa ca e mai bine sa prevenim, decat sa tratam ?

P.S: Nu uitati, in perioada 29 octombrie-4 noiembrie 2012, pentru orice comanda data pe site-ul Dacic Cool, primiti gratis suplimentul nutritiv Polivitamine naturale cu calciu si magneziu Hofigal.
Iar daca  aveti un membru al familiei cu prenumele Damian sau Cosma (precum si derivatele acestora),in perioada 28 octombrie-1 noiembrie (deci doar mai aveti o singura zi la dispozitie ),veti primi cadou dublarea comenzii .



22 oct. 2012

Review Gel spumant de curatare pentru ten gras Oxyance




Sunt posesoarea unui ten gras ,spre mixt , as putea spune ..iar iarna ..e cam uscat :)
Daca vara , ma ajuta spuma de curatare Sabon, despre care am vorbit aici , toamna caut ceva mai usor, intrucat tenul nu mai secreta atat de mult sebum .
Am cumparat acest gel de la un blog sale si a costat 10 ron , in farmacii il gasiti undeva intre 32-40 ron.
In vara , l-am folosit vreo 2 zile si nu mi-a placut, simteam ca nu face fata .
Asa ca de cand s-a racit, am inceput sa folosesc acest gel dimineata si seara .
Imi place mult :gelul se transforma int-o spuma fina, curata foarte bine impuritatile si face fata cu brio sebumului.
Gasiti in cea de-a doua poza si ingredientele , nu stiu cat de bine e formulat gelul, dar pentru mine , in acest moment, e produsul perfect .
Ma tenteaza foarte mult si crema matifianta din aceeasi gama , City Rescue, dar pana nu termin cele 3-4 creme pe care la am neincepute , nu o voi achizitiona si pe aceasta  .

Pe curand ,



21 oct. 2012

Sampon pentru par vopsit Himalaya-cel mai prost produs folosit!


Din start, spun un mare NU acestui sampon, pe care regret ca l-am achizitionat .



In urma folosirii samponului , m-am trezit cu  o ¨matura¨ in cap , mancarimi ale scalpului , matreata si nici macar nu mi-am simtit parul curat ..
Si sigur de vina a fost samponul, intrucat alt produs din rutina ingrijirii parului nu a fost schimbat .
L-am folosit pentru vreo 7-8 spalari, considerand ca poate mi se pare mie ...da ´de unde ?!!! Temerile mi s-au adeverit .
Cel mai tare ma enerveaza ca parul nu mai sta de nicio culoare si se incurca extrem de repede.
Nu am o podoaba ¨greu de satisfacut¨  :) , doar ca acest produs nu i-a facut in niciun fel bine ...
In prezent ma tratez cu un sampon Balea cu extract de matase, care se gaseste in magazinele DM ,si de care sunt multumita .O sa urmeze review ..De fiecare data cand am folosit un sampon Balea, m-am inteles foarte bine ..iar preturile sunt foarte mici, in raport cu calitatea produselor .

Voi ati folosit acest sampon ?

17 oct. 2012

O noua comanda Yves Rocher..



Ador produsele Yves Rocher, si mai ales ofertele lor avantajoase .
De data aceasta am profitat de oferta din newsletter , pe care o gasiti inca activa aici , si  in urma careia se primeste o pensula pentru fond de ten la orice comanda ,indiferent de valoarea ei .
Asadar, cum geluri de dus am comandat la greu , m-am reprofilat pe lotiunile de corp, si de data aceasta am ales varianta mini a laptelui de corp cu mure .
Pe langa pensula si laptele de corp , am primit si o crema de fata pentru noapte Hydra Seve intrucat am introdus cuvantul ¨newsletter ¨ in campul de jos de pe pagina comenzii , unde scrie ¨introduceti codul dvs. privilegiat¨.
Pentru toate produsele am platit 21.00 ron , inclusiv taxele de transport.







Saptamana aceasta am primit un alt newsletter , in care ¨identitatea¨cadoului nu mai este dezvaluita , strict secret, am zis :)) Oferta o gasiti aici .


Ce ziceti, suna bine ?